Korjandus karistuspoliitika ohvrite toetuseks oli edukas

annetus_1405_1100MTÜ Ravikanep kogus annetustena 1680 eurot, et tasuda kanepi oma tarbeks kasvatamise eest karistatud* vanapaari menetluskulud. 95 kaastundlikku eestimaalast annetasid kolme päevaga vajamineva summa. Suur tänu teile — teie kiire ja helde käitumine sisendab lootust, et kunagi võidab hea sõna võõra väe, lõppeb patsientide ahistamine ja kriminaliseerimine ning tagurlikud, kontraproduktiivsed uimastiseadused asendatakse inimlikuma, tõenduspõhise süsteemiga.

Ei tohi aga unustada, et antud juhtum on vaid üks sadadest. Eestis mõistetakse kanepit loata kasvatanud inimestele kriminaalkaristusi rutiinselt ja sageli. Isegi kui lahketel kaastundjatel jätkuks indu ja vahendeid neile kõigile määratud ebaõiglaste koormiste katmiseks, ei kaotaks see märksa julmemat ebaõiglust — põhjendamatuid ja kustutamatuid kriminaalkaristusi.

Riik, mis nuhtleb oma kodanikke tõendatult tõhusa ravimtaime tarvitamise ja kasvatamise eest, on ise haige. MTÜ Ravikanep on endale võtnud eesmärgiks leida sellele haigusele ravi. Üheks sammuks eesmärgi saavitamisel on arstide ja ametkondade veenmine, et kannabinoidravi-näidustusega patsiendid on tegelikult olemas, ehkki mõned neist ravivad end arsti teadmiseta. Seetõttu palume kõigil, kes on teinud katset leevendada mõnd tervisehäiret kanepi või selle saadustega, vastata meie koostatud veebiküsitlusele, mis kestab 15. juunini. Kui Sul on olemas arsti soovitatud või omaalgatusliku, meeldiva või ebameeldiva, tõhusa või ebatõhusa kanepiravi kogemus, saad aadressil https://raport.ravikanep.ee u 20 minutiga täita anonüümse küsimustiku. Kui Sa ei saa või ei soovi mingil põhjusel veebiküsitlusele vastata, kirjuta, palun meile juhatus@ravikanep.ee.

Suur tänu veelkord kõigile annetajatele ja vastajatele! Tänu teile on Eestis natuke parem elada.

* Eesti Ekspressi 11. mai artikkel „Kuidas vanapaar  kanepi kasvatamise pärast kolm vangla-aastat sai“ 

One thought on “Korjandus karistuspoliitika ohvrite toetuseks oli edukas

  1. Allan Kiik

    Ma ei usu, et riigi ebainimlikkust saaks haigusega vabandada, riik ei ole organism vaid kogum reegleid ja inimesi kes neid reegleid jõustavad. Kui riik korraldab asju nõrgamõistuslikust upsakusest lähtudes ja sõidab üle igast ettepanekust või kodanikualgatusest asju mõistuspärasemaks (teaduspõhine lähenemine) muuta ja selgitab, et kõik on juba niigi hästi ja vaja vaid veel natuke peenhäälestada, siis võib-olla just nii ongi – maffiale ei ole vaja ei teadust ega inimlikkust, piisab huvidest ja nähtavasti on poliitikud rahul sellega mida nad saavutanud on (eriti Ken Marti Vaher ja Urmas Reinsalu). Tsahkna küll vigiseb midagi haledat küsitluse tõsiseltvõetavuse teemal aga asi on vist üsna selge – 4% rahvast toetab IRL-i poliitikat ja 96% on vastu.
    Pigem näen ma põhjust vaadelda seda riiki organiseeritud kuritegevuse suurvormina kui haletsusväärse tõbisena, kes vajab miskit ravi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga